Me mision në detin Egje, anija shqiptare shpëton 52 emigrantë

Anija shqiptare ‘Oriku’ që ndodhet me mision në detin Egje ka përfunduar me sukses një tjetër operacion.

Rreth orës 21:45 anija ‘Oriku’ ka zbuluar një gomone me 52 emigrantë sirianë, afganë irakianë dhe palestinez.

Të gjithë personat fatmirësisht u imbarkuan në anijen ‘Frontex’. Prej vitit të kaluar FA-të i janë bashkuar misionit të Frontex për emigrantët, duke patrulluar në ujërat e detit Egje. /b.d

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU