McCain të enjten kthehet në Prishtinë dhe flet në Kuvend të Kosovës

Senatori amerikan John McCain të enjten do të vizitojë Kosovën. Sipas njoftimit nga Kuvendi i Kosovës, senatori McCain do t’i drejtohet Kuvendit të Kosovës më 13 prill me fillim nga ora 14:30, raporton Koha.net.

Para qëndrimit në Prishtinë, McCain ka vizituar kryeqytetet e vendeve të ish-Jugosllavisë, Zagreb, Lubjanë, Beograd e Sarajevë. Ai pritet të vizitojë edhe Podgoricën.

Gjatë qëndrimit në Beograd, McCain me kryeministrin serb Aleksandër Vuçiç ka biseduar për ecurinë e dialogut Prishtinë – Beograd. (b.an)

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU