Mbyllja e pikave të basteve, Rama tjetër mesazh në Instagram

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për ligjin më të ri që pritet të zbatohet duke nisur nga 1 janarit i 2019-ës.

Bëhet fjalë për ligjin ‘Për lojërat e fatit’. Përmes një postimi në Instagram kreu i qeverisë bën të ditur se ligji është përcjellë për miratim në Parlament, ndërsa sipas tij në 31 dhjetor do të mbyllen të gjitha qepenat.

 

View this post on Instagram

 

Ligji për ndalimin e basteve e kazinove elektronike u nis në parlament😊Në 31 dhjetor mbyllen përfundimisht të gjitha qepenat👊

A post shared by Edi Rama (@ediramaal) on

Ligji për lojerat e fatit parashikon heqjen e tyre nga zonat e banuara dhe respektimin e distancave minimale prej 100 metra ndërmjet pikave të basteve dhe nga institucionet fetare, institucionet e arsimit parauniversitar dhe institucionet e arsimit të lartë.

/b.d

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU