Manchester City do të dënohet nga UEFA!

Hetimi ndaj Manchester Cityt për shkelje të rregullores së Fair-Play financiar ka përfunduar dhe hetuesi i çështjes ka gjykuar se klubi kampion i Premier League është fajtor, duke e kaluar çështjen te Organi i Kontrollit Financiar të Klubeve (CFCB), që do të vendosë në lidhje me dënimin e mundshëm.

Me fjalë të thjeshta, UEFA ka prova tashmë se City ka bërë manovra të pista dhe ka shkelur rregullat, ndaj së shpejti pritet një vendim, që mund të jetë ndër më të bujshmit në histori, sepse CFCB do të kërkojë përjashtimin e Man Cityt nga kupat e Europës për një sezon, sipas Sky Sports.

Manchester City ka reaguar menjëherë pas lajmit të sotëm, duke thënë se “klubi është i zhgënjyer, por për fat të keq jo i befasuar” nga raportimi te CFCB, ndërsa hedh poshtë me vendosmëri çdo akuzë, duke i konsideruar falsitete.

/telesport/a.r

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU