Maliqi mbron Metën: Kjo është parodi! PS do të shkarkojë edhe Klement Zgurin

Pas vendimit të marrë nga Konferenca e Kryetarëve dy ditë më parë, Kuvendi ka nisur mocionin me debat mbi vendimin e Presidentit.

Deputeti Lefter Maliqi, duke folur nga vendi, e ka marrë në mbrojtje Ilir Metën duke u shprehur se ky është një akt i rëndë nga mazhoranca

“Kjo është një që po ndodh është një arrogancë e mazhorancës. Së shpejti do të rrëzoni edhe kryetarin e KQZ. Mos doni ta fusni në burg edhe kryetarin e KQZ? Këto janë turpe dhe skandale. Shqiptarët sot do të shohin një parody” – tha Maliqi.

/javanews/a.r

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU