Lulzim Basha thirret në prokurori për çështjen ‘Xhisiela’

Lulzim Basha është thirrur për të dëshmuar ditën e premte në prokurori si person në hetim në procedimin penal për shpërdorim detyre, shpifje dhe fyerje në kallëzimin e bërë nga Taulant Balla për rastin e ish-oficerit Emiljano Nuhu.

Mesohet se Basha do të pyetet për qëndrimet e tij për rastin Xhisiela

Kreu i PD është paditur edhe nga kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla për shpifje

a.ç

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU