Lulzim Basha mbush 45 vjeç…në ditën e lindjes së Partisë Socialiste

Sot nuk eshte vetem 28 vjetori i krijimit te Partise Socialiste, e cila lindi ne 12 qershor 1991 gjate kongresit te 10-te te PPSH. Sot ka ditelindjen edhe kreu i opozites Lulzim Basha, i cili mbush plot 45 pranvera.

Perkimi i ketyre datave krijon nje lloj habie, duke qene se thuajse te gjithe kreret politike te Shqiperise te 60 viteve te fundit (pervec Edi Rames), kane lindur ne tetor. Hoxha, Alia, Berisha kane lindur te gjithe ne vjeshte, kurse Rama ne korrik dhe Luli sot, me 12 qershor. Ne te njejten dite me partine te cilen po e gjuan me molotov prej kater muajsh.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU