Logjika e Bashës: 30 Qershor? Është njësoj sikur unë të shpall 7 korrikun ditë zgjedhjesh

Me një fjalim të gjatë nga selia e Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka cilësuar iniciativën e Kuvendit për Presidentin si një grusht shteti.

Ai ka vijuar bindjen e tij se zgjedhje në 30 qershor nuk do të ketë, pavarësisht pretendimeve të mazhorancës.

Basha tha se 30 qershorin nuk e vendos Partia Socialiste.

“Ëshë njësoj sikur unë të shpall 7 korrikun ditë zgjedhjesh” – tha Basha.

Mesa duket kreu i PD harron se opozita joparlamentare nuk është as Kushtetuta, as Kuvendi dhe as qeveria…

/javanews/a.r

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU