Liverpul në çatinë e Evropës, mund 2-0 Totenham në finalen e Champions

Ndeshja e shumepritur e finales se Liges se Kampioneve ka fituesin qe pritej. Liverpuli ka mundur me ne fund te marre kupen me veshe te medhenj, duke u bere fituesja e Champions League, pas nje edicioni ku kane qene nder pretendentet kryesore.

Me gola te Salah dhe Origi ne pjesen e dyte, Liverpul ka mundur nje Totenham ku yjet kryesore si Kane, Dele Ali e Son nuk ishin ne diten e tyre me te mire. Me kete ndeshje mbyllet finalja e dyte evropiane pas asaj te Europa League, e fituar tre dite me pare nga Chelsea.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU