Basha: Iceneratorët e Ramës, afera korruptive dhe kriminale

Kryedemokrati Lulzim Basha ka denoncuar sot ate qe e quan skandalin e ndertimit te tre incineratorëve në Elbasan, Fier dhe Tiranë.

Ne nje deklartate per mediat, Basha foli me emra dhe theksoi se Edi Rama dhe Arben Ahmetaj qëndrojnë mbrapa ndërtimit të tyre.

“200 milionë euro paguhen nga buxheti i shtetit për projektet kriminale të djegies së plehrave duke përdorur paratë e shqiptarëve kundër shëndetit të tyre”- tha Basha. /b.d

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU