Kur femrat bëhen të padurueshme për meshkujt, ja arsyet kryesore

A i keni bërë ndonjëherë vetes pyetje përse meshkujt nuk ju afrohen. Ja disa arsye kryesore:

Buzëqeshja

Femrat të cilat kurrë nuk buzëqeshin, nuk janë fare joshëse, sado që mund të jenë të bukura, transmeton Telegrafi.

Alkooli

Edhe shishja e verës në tavolinë nuk paraqet problem, nëse pihet me maturi. Pirja e alkoolit “me trimëri”, përkatësisht sjellja më e lirë se sa duhet, paraqet karton të kuq për meshkujt.

Pamaturia

Fjalën e kemi te grimi, te fustanet tepër të shkurtra dhe te gjërat e ngjashme. Ajo që kthejnë kokën nga ju, nuk është e thënë patjetër që të jeni edhe joshëse.

Në grup me shoqe

Meshkujt e dinë që nuk u është e këndshme kur duhet t’i afrohen ndonjë vajze, e cila tërë mbrëmjen nuk ndahet nga “grupi” i mikeve të saj.

Celulari

Ajo që meshkujt më së shumti i largon nga ju është ai aparati i vogël të cilin femrat e nxjerrin nga çanta dhe e kontrollojnë çdo pesë minuta. E para, kjo sjellje është tepër irrituese dhe tregon që keni humbur kontaktin me botën reale. E dyta, lë përshtypje që keni dikë, andaj vazhdimisht jeni duke komunikuar me të.

Vathë të mëdhenj

Si duket, meshkujt vërejnë çdo detaj, andaj kanë zbuluar se është më pak e sigurt që do t’i afrohen vajzës e cila ka vënë vathë më të mëdhenj se veshët.

Buzëkuqi

Femrat i adhurojnë buzëkuqët, meshkujt jo. Posaçërisht ata ngjyrë vjollce, të kuqe, roze. Ndërkaq, ato nuancat natyrore me siguri nuk i vërejnë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU