Katër muaj pa rrogë, Karius denoncon Beshiktashin në FIFA

Portieri i Liverpulit, Loris Karius, ka denoncuar Beshiktashin në FIFA për mospagesën e rrogave të katër muajve të fundit. Gjermani 25-vjeçar mbërriti në klubin turk në formën e huazimit dyvjeçaer gushtin e shkuar me objektivin për t’u ngritur psikologjikisht pas katastrofës së madhe në finalen e Ligës së Kampioneve.

Karius ishte shkaktari i humbjes së Liverpulit, që përballë Real Madridit u gjunjëzua 3-1, me dy gafa të portierit që sollën dhe dy prej golave të madrilenëve të shënuar nga Benzema e Bejl. FIFA ka konfirmuar se është kontaktuar nga lojtari, duke nënvizuar se nuk do të bëjë komente të tjera derisa të mbyllen hetimet.

/a.meta

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU