Ish-kryetari që tronditi PD: Babale sajesë! Basha i dështuar, duhet ta largojmë

Çmontimi i “Babales 1” dhe “Babales 2”, të montuara në zyrat e SHQUP, duket se ua ka humbur durimin demokratëve.

Duke qenë se PD u investua fuqishëm në këto dy çështje dhe ato dolën të jenë të montuara, demokratët ndjehen të zhgënjyer dhe të tallur nga Lulzim Basha.

Ndaj dhe kërkojnë largimin e tyre.

Një prej tyre, ish-kreu i degës së PD në Kukës, Ibsen Elezi, që ngriti peshë demokratët muaj më parë, shkruan si më poshtë:

“Mediokrit e burokratet mendojne, flasin (edhe gjera te drejta), por nuk japin zgjidhje, se nuk e dine cfare eshte aksioni politik.

PD eshte e mbushur plot me te tille, sidomos ne nivelet e larta drejtuese, keta flasin e flasin por harrojne se zgjidhjet nisin me fjale dhe perfundojne me vepra.

Largimi i Lulit eshte e vetmja levizje, per te cliruar opoziten dhe rrezuar Ramen.

Cdo vonese i konsolidon ata bashke ne llumin e tyre. Ky eshte nje kryetar jo-legjitim.

– Manipulon voten per tu zgjedhur (nga 20% shkruan 65%).

– Shkel cdo rregull statutuor, emron antare e kryesise PDSH si do vete, deri ne hartimin e nje liste me 140 deputet pa asnje konsultim.

– Vendos kriter absurde per kryetarin e seksionit pse ka renie me 1% dhe nuk ik vete kur humb thelle dhe bie me 10%.

– Po shkaterron strukturalisht PD dhe po demotivon cdo demokrat.

– Deshton cdo aksion politik dhe degradon cdo proteste per rrezimin e nje qeverie skandaloze, genjen demokratet cdo muaj me nje sajese te re, nga “Cadra”, “Babalja”, dhe se fundmi me “Shtatorin e protestatve”

-Dje deklaroi se Edi Ramen do e rrezojme me vote!

Demokrate mos prisni as burokratet medioker te PD dhe as Lulin e Sorrosit, te cohemi, nje rruge e dy pune, te clirojme PD dhe te shporrim Ramen me 8 dhjetor.

Shqiptaret po presin, perndryshe do jemi spektator te braktisjes se ketij vendi.”

a.ç

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU