Ish-futbollisti i Tiranës debuton me Getafen në La Liga

Mervil Ndokyt u transferua një vit më parë, tek ekipi i Getafes në La Ligan spanjolle, me klubin bardheblu që bëri një nga shitjet më të mëdha në histori.

Fantazisti, ndërkohë, që nga janari është regjistruar me ekipin e parë.

Ai ka debutuar dje me Getafen, në sfidën që spanjollët zhvilluan ndaj Selta Vigos, dhe fituan me shifrat 3-0.

Mervil u fut në lojë në minutën e 86-të. Nëpërmjet një postimi në Facebook, klubi i Tiranës i ka uruar suksese 19-vjeccarit në karrierën e tij.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU