“I dalim Zot vetes”, studentët e Durrësit përzënë deputeten e Bashës

Anetare te FRPD dega Durres jane angazhuar intensivisht per te menaxhuar protesten e studenteve te universitetit “A.Moisiu”, duke futur mes tyre njerez qe as kane lidhje me universitetin, shkruan gazeta Tema.

Te pajisur me megafone dhe pankarta politike, eksponente te deges se FRPD Durres i kane prire protestes se disa dhjetrave studenteve durrsake.

Por me flagrante nderhyrja e PD ka qene kur mes studenteve eshte gjendur “papritur” deputetja Bardha Kadiu, e cila nuk eshte pritur mire nga shumica e studenteve, ashtu si edhe eksponentet e FRPD.

Studentet kane kerkuar largimin e deputetes dhe drejtuesve te deges se FRPD duke deklaruar se ”nuk duam asnje nderhyrje dhe mbeshtetje politike, pasi i dalim Zot vete nismes sone”.

/a.r

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU