Horoskopi 19 nëntor 2016

Dashi

Ditët e fundit keni hasur në pengesa që nuk ju kanë lejuar ju të dashuruarve të shihni qartë përsa i përket gjendjes suaj të rënduar shpirtërore. Beqarët do realizojnë takime interesante dhe do tregohen mjaft joshës duke bërë për vete personin që pëlqejnë. Financat do jenë të mira, Jupiteri do jetë mbështetësi juaj.

Demi

Një ditë e tërë në shoqërinë e vetes tuaj sot mund t’ju bëjë veçse mirë ju që jeni në një marrëdhënie në çift. Ju shijoni të ecurit në rrugë shpenguar ose leximi i një libri të mirë. Beqarët do tregohen mjaft të hapur ndaj ftesave për takime sot dhe disa mund të hedhin edhe hapa për më tej. Financat do jenë problematike, kujdes.

Binjakët

Edhe pse nuk keni gjithçka nën kontroll, kjo nuk do të thotë që nuk menaxhoni dot punën tuaj. Jeni mjaft korrekt dhe autoritar kur bëhet fjalë për profesionalizëm. Beqarët nuk do mendojnë fare për dashurinë sot, do ja lënë gjithçka në dorë kohës. Financat do jenë të qëndrueshme, gjithsesi kujdes me shpenzimet.

Gaforrja

Nuk mund të lejoni që personat tuaj të afërt të jenë neglizhentë me një çështje të caktuar. Falë ndërhyrjes tuaj gjërat do të rregullohen. Beqarët do kenë takime interesante sot dhe do kalojnë një ditë të mbushur me emocione. Financat do jenë të mira, mundësi edhe për të shpenzuar.

Luani

Keni shumë gjëra që kanë lidhje me administratën sot për të mbyllur dhe do t’ju duhet ta nisni ditën më herët se zakonisht. Mbështetuni te partneri/ja për gjithçka. Beqarët të vendosur për të ndryshuar statusin do tregohen mjaft joshës sot dhe do bëjnë për vete shumë persona. Në planin financiar situata do jetë e ekuilibruar.

Virgjëresha

Nëse doni të vini nën presion njeriun tuaj të zemrës ose bashkëpunëtorët, sot do t’ja arrini qëllimit. Nuk është e thënë që kjo sjellje është e mirë. Beqarët do duan të mbajnë ende statusin e tyre dhe do refuzojnë ftesat për takime. Financat do jenë shumë të mira, mund të kryeni edhe shpenzime pa u trembur.

Peshorja

Njeriu juaj i zemrës e ka harruar sa person i bukur jeni në dashuri. Kjo sepse ju jeni shmangur prej kohësh dhe i jeni dedikuar më shumë punës. Beqarët edhe pse do mundohen tej mase për të ndryshuar statusin do e kenë të kotë sepse nuk do ja dalin dot. Financat do përballen me probleme të vogla.

Akrepi

Kushtet komode që keni patur në marrëdhënien tuaj në çift i keni rifituar kohët e fundit dhe kjo gjë ju pëlqen të zgjasë sa më shumë. Beqarët nuk do mendojnë fare për pasojat dhe do bëjnë edhe çmenduria për të mos ndenjur vetëm. Financat do jenë të mira falë menaxhimit tuaj të kujdesshëm.

Shigjetari

Keni rifituar terrenin e humbur në një çështje personale ju të dashuruarit. Kjo gjë ju ka bërë të bindeni që mjafton pak këmbëngulje dhe mund t’ja dilni. Beqarët do kenë takime pa fund sot, por nuk do kenë aspak fat në dashuri, prandaj më mirë të presin dhe pak kohë. Në planin financiar gjithçka shkon më së miri.

Bricjapi

Jeni pak të ndrojtur në kontaktin e parë me të panjohurit. Më pas bëheni shumë shpejt protagonistët e situatave. Kjo ka tërhequr më shumë tek ju edhe partnerin/en. Beqarët të lumtur me statusin që gëzojnë nuk do e kenë mendjen fare te lidhjet e dashurisë. Financat nuk do jenë aspak të mira, kujdes.

Ujori

Nëse nuk doni që dikush t’ju vërë me shpatulla për muri dhe t’ju kërkojë llogari, duhet patjetër të përfundoni atë që keni nisur deri në mesditë. Beqarët edhe pse të mërzitur me vetminë e tyre, nuk do e gjejnë dot shpirtin binjak. Financat do vinë duke u përmirësuar në mënyrë të ndjeshme.

Peshqit

Mbase mbi disa argumente që nuk keni dijeni nuk keni pse debatoni me partnerin/en. Do të tregonit që jeni të pa informuar mirë lidhur me tema të caktuara. Beqarët do realizojnë disa takime interesante, disa prej tyre mund ta gjejnë veten edhe në një histori dashurie. Financat do varen nga mënyra juaj e menaxhimit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU