Grabitja e Rinasit, nis seanca për Alkond Bengasin

Ka nisur seanca për Alkond Bengasin, një nga të arrestuarit për grabitjen e Rinasit më 9 prill. Alkond Bengasi është kushëri i Klement Çalës. Ai akuzohet për grabitje, grup të strukturuar dhe armëmbajtje dhe prodhim municionesh. Vetë Klement Çala, është një person me precedentë të rrezikshëm dhe me të kaluar kriminale në Greqi dhe në Shqipëri po në fushën e grabitjeve të armatosura i cili vazhdon të jetë në kërkim që prej 2013-s.

/a.meta

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU