FOTOT/ Tradita vazhdon, dita pa pantallona zhvesh evropianët

Qindra udhëtarë në Londër, Berlin dhe Pragë kanë hequr pantallonat për të udhëtuar gjysmë të zhveshur për festën e përvitshme.  

Ngjarja është pjesë e nismës së njohur botërore “Pa pantallona në mjetet e transportit”, e cila filloi në Nju Jork në vitin 2002 dhe që prej atëherë organizohet në 60 qytete në të gjithë globin. 

Në Londër, qindra njerëz shihen teksa ecin me mbathje, ndërkohë që pjesën tjetër të trupin veshin xhupa e pallto. /a.c

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU