FOTOT/ S’paguante për fëmijët, arrestohet babai më i kërkuar në Amerikë, u fsheh 2 dekada

Një burre nga Michigani, i quajtur si babai më i kërkuar i Amerikës, pasi ai iku në Kanada dy dekada më parë, sepse ai nuk donte të paguante mbështetjen e fëmijëve, më në fund është arrestuar.

Joseph Stroup u dënua të hënën me dy vjet burg dhe u urdhërua të paguante 533,624 dollarë në kthim dhe një pagesë prej 100 $ për vlerësim të posaçëm. Autoritetet thanë se Stroup, tani 64 vjeç, i detyrohej më shumë se  560,000 dollare ish-gruas së tij për mbështetjen e fëmijëve.

Babai i katër femijeve u arrestua, pasi një pronar i restorantit në Calgary lajmëroi autoritetet se ‘personi i kërkuar’ i detyrohej para. Madje e akuzoi pronarin se kishte thyer dhembin me nje nga porosite qe kishte bere. /ma.me

4

321

 

 

 

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU