FOTO/ Sulmet në Sri Lanka, mes viktimave edhe 3 fëmijët e miliarderit të njohur

Tragjedia e rëndë e  ndodhur pak ditë më parë në Sri Lanka u mori jetën të paktën 290 personave dhe 500 të tjerë mbetën të plagosur, pas sulmit terrorist.

Ndër tre viktimat, ishin edhe fëmijët e mitur të miliarderit të njohur danez Anders Holch Povlsen, aksioneri më i madh i firmës së njohur të veshjeve, ASOS.

Tre nga katër fëmijët e tij janë konfirmuar të vdekur nga Ministria e Punëve të Jashtme daneze, ndërsa ndodheshin me pushime në Sri Lanka.

Ndërkohë deri më tani janë arrestuar 24 persona të cilët dyshohet se kanë lidhje me sulmin e rëndë.545454545

45787174 43602626_340599383377655_9190654418811089305_n

g.kosovari

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU