FOTO/ Shembja e urës bllokon 4 fshatra, FA në terren për riparimin e saj

Moti i keq me reshje intensive bore ka angazhuar në terren edhe Forcat e Armatosura. Një grup i FA po punon në Elbasan për riparimin e një ure..

Ministrja e mbrojtjes Mimi Kodheli shkruan se  kjo urë do të përfundojë brenda kësaj jave premtimi do të mbahet.
“Kemi premtuar se ura që i shërben 4 fshatrave të kësaj zone përfundon brenda kësaj jave. Dhe kështu do të jetë! Forcat e Armatosura të Shqipërisë në krye të detyrës në diell, shi, erë, borë.Në Papër të Elbasanit FA po punojnë në -5 gradë për të mbajtur premtimin”, shprehet Kodheli.

266894_m

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU