FOTO/ Një ceremoni e mbushur me yje, aktori i famshëm martohet me vajzën e Schwarzenegger

Chris Pratt dhe Katherine Schwarzenegger janë zyrtarisht të martuar.

Çifti lidhi nyjë të shtunën në një ceremoni private në Montecito të Kalifornisë.

Aktori dhe Katherine u panë për herë të parë së bashku në qershor 2018.

Chris dhe vajza e Arnold Schwarzenegger bënë publike lidhjen në 29 –vjetorin e Katherine, ku e uroi me mesazhe në rrjetet sociale.

Kjo është martesa e dytë për 39-vjeçarin. Ylli i Jurassic Ëorld u nda nga aktorja nna Faris, në gusht 2017 pas tetë vitesh martesë.

Ata janë prindër të një djali 6-vjeçar Jack.

Just married! Chris Pratt and his new wife Katherine Schwarzenegger are pictured together after their wedding ceremonyChris Pratt, 39, and Katherine Schwarzenegger, 29, tied the knot in a lavish ceremony in California. They are pictured together for the first time as a married couple in a golf buggy to get to their reception at the exclusive San Ysidro Ranch in MontecitoKatherine is seen talking to her bridesmaids ahead of the ceremony. She wore a strapless white wedding gown, with a lengthy train, and kept the rest of her bridal look simplePratt is seen accompanying his new bride to his wedding reception shortly after the couple exchanged vows Saturday. His wedding ring could be seen on his left handThe mother of the bride Maria Shriver looked lovely in a vibrant purple dress at the wedding of her daughter and Chris PrattKatherine¿s mother Maria Shriver, 63, and father Arnold Schwarzenegger, 71, are seen getting into a car as their daughter's wedding ceremony got underway. The former couple have three other children, Christina, 27, Patrick, 25 and Christopher, 21Pictures shows Arnold Schwarzenegger, (shielded by umbrellas), and Son Patrick with security visiting Katharine's bungalow before her upcoming marriageThe bride's brother Patrick (pictured front left) was in good form as he mingled with guests at the celebrationChris Pratt and Katherine Schwarzenegger are pictured attending the world premiere of Avengers: Endgame last AprilKatherine's bridesmaids are seen walking to the venue in blush pink gowns, with the bride arriving a short time laterOne of Katherine's bridesmaids arrives at the resort wearing simple pale pink dress before the ceremony at 5.30 pmGuests were spotted at a drinks reception shortly before the ceremony took place. A band was seen entertaining the crowdA large marquee can be seen on the ground of the exclusive San Ysidro Ranch in Montecito, California, ahead of the wedding

g.kosovari

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU