FOTO / I shpëtoi minës, rreshteri Kapaj me paterica në ceremoninë e majorit

Një moment prekës ka qënë ardhja e rreshter  Julian Xhevat Kapaj i cili është i vetmi ushtarak që i  shpëtoi shpërthimit të minës në Letoni.

Mina që shpërtheu i mori jetën në vend nënteatre Zarife Hasanajt ndërsa plagosi major Klodian Tanushin dhe rreshter Julian Kapaj.

Vetë Tanushi nuk mundi tu shpëtonte plagëve të marra ndërsa Kapaj fatmirësisht ka shpëtuar dhe ka arritur të marrë pjesë në ceremoninë e homazheve të kolegut të tij të ndjerë Klodian Tanushi edhe pse me paterica.

/a.r

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU