Fabregas: Dua një kontratë të re me Chelsean

Cesc Fabregas do të jetë pa kontratë në fund të këtij stinori dhe 31-vjeçari është i gatshëm për një kontratë të re.

Fabregasi erdhi nga Barcelona në verën e vitit 2014 dhe në fund të këtij stinori do të mbetet si lojtar i lirë nëse nuk nënshkruan kontratë të re, transmeton Gazeta Express.

Spanjolli dëshiron vazhdimin e kontratës. “Jam shumë i hapur për këtë. T them të drejtën klubi nuk ka thënë ende asgjë”. “I kam edhe tetë muaj deri në fund, mirëpo do të dëshiroja të qëndroj më gjatë”. “Kam qenë shumë i lumtur brenda këtyre katër vite e gjysmë. Kemi arritur suksese të mëdha.

Mendoj se kam ende për të dhënë në futboll, mirëpo kjo i mbetet në fund klubit të vendos”, përgatiti “Gazeta Express”. (b.an)

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU