Elona Gjebrea: PD kaloi vijën e kuqe me median dhe ambasadorin e OSBE

Sekretarja për Marrëdhëniet me Jashtë e PS-së, Elona Gjebrea në një lidhje telefonike në emisionin “Tempora” në RTV Ora deklaroi se PD kaloi vijën e kuqe me gazetarët dhe ambasadorin e OSBE.

Gjebrea: Biem dakord të gjithë që sistemi zgjedhor ka nevojë të përmirësohet. Në një farë mënyre kanë zgjidhur një formë të shëmtuar, atë të dhunës.

Ata kanë kaluar vijën e kuqe qoftë me dhunimin e reporterëve, qoftë dhe me kërcënimet që i kanë bërë ambasadorit të OSBE-së.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU