“Deri në fund të mandatit nuk ka për të ngelur këmbë shqiptari”, qytetarët i sulen Ramës

Vërshojnë reagimet pas postimit të kryeministrit Rama lidhur me vendimin se asnjë biznes nuk do të jetë pa TVSH

Pas akuzës së Ramës për opozitën, se ajo po i bëhet krah informalitetit dhe premtimit të kryeministrit se qeveria është në mbrojtje të njerëzve të zakonshëm, plasin komentet në faqen e tij në Facebook.

Qytetarët ankohen dhe e akuzojnë se po i fundos nga dita në ditë. “Ti mor shok na fute ne dhè fare…kam nje bar kafe e kshu si i ke bere punet ti me taksat,sigurimet i ngrite te gjitha tani i fute e tvsh biznesit te vogel e hajt ti vejm celsin lokalit…po nuk me thua,cfare te bej tjeter?!lakra e pras ti nuk le te shes ne rruge…hajdut e vrases nuk behem dot…atehere cte bej?!”– i shkruan nje komentues.

Ja disa nga komentet 

Cnjerez te zakonshem mbron ti O kryeminister , njerzit e zakonshem po i torturoni eliten e droges dhe eliten ekonomike po e trajton sic “duhet” Bravo

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU