Daçiç: Serbia do t’i mbyllë problemet me Kroacinë, njësoj si Kosovën e Bosnjën!!

Ministri serb i Punëve të Jashtme Ivica Daçiç ka deklaruar se Serbia dëshiron t’i zgjidhë mospajtimet me Kroacinë “në mënyrë politike e diplomatike”, ashtiu siç bën Beogradi me Prishtinën dhe Sarajevën, transmeton Koha.net.

Daçiç për gazetën e Lubjanës dnevnik ka thënë se Kroacia duhet të distancohet nga “ dukuritë e rehabilitimit të ustashëve dhe të NDH-së “. (b.an)

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU