Edhe fëmija i parë i 2016 në Slloveni, një djalë shqiptar

Fëmija i parë i lindur në Slloveni në vitin 2016, është djalë. Ai është lindur në Kranj 45 minuta pas mesnatës dhe ka prindër...

Lajm i mirë për Etrit Berishën, vjen ofertë për Marketin

Federiko Marketi, konkurrenti i Etrit Berishës, pritet të largohet nga Lazio. Skuadra angleze Everton ka shfaqur interesim për portierin e Lazios, Marketi, raporton Gazzetta...

FT: Merkel mund të ikë sivjet

Në vitin 2016 mund të pritet fundi i qeverisjes së kancelares gjermane, thonë ekspertë dhe komentatorë të Financial Times. Siç parasheh FT, viti 2016...

Nikoliç bëhet bezdisës: Edhe ne marrëveshjet e ardhshme i sqarojmë në...

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç, ka thënë se ideja për formimin e Asociacionin e Komunave me shumicë Serbe në Kosovë, ka qenë pjesë e...

Në Malishevë shtatë të plagosur me fishekzjarre

Gjatë natës së shkuar në Malishevë janë shënuar disa raste të lëndimeve nga mjetet piroteknike dhe së paku dy zjarre. Duke u bazuar nga...

Bilanci i Policisë së Kosovës: Dy raste me armë, shtatë incidente...

Policia e Kosovës ka publikuar raportin e saj të përvitshëm mbi incidentet, lëndimet e dëmtimet gjatë festimit të Vitit të Ri. Gjatë kësaj nate,...