Dashamir Shehi: Ekipi në paradhomën e Bashës nuk ka vlerë

Kreu i LZHK­-së, Dash Shehi, aleat i Partisë Demokratike, thotë se nuk duhet ekzagjeruar me protestat. Ai shprehet se protesta e 8 dhjetorit i dha një sinjal qeverisë. Por, sipas tij, nuk ka kuptim...

Mustafa vë në dyshim dialogun me Serbinë nëse nuk ka viza

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa në një intervistë për DW ka folur rreth azilkërkuesve, mos liberalizimit të vizave, gjendjen e rëndë ekonomike, protestat dhe gazin lotsjellës, dialogun me Serbinë, Gjykatën Speciale dhe tema të...