Ish deputeti i PD Gazmend Oketa: Lamtumirë politikë!

Gazmend Oketa hyri në politikë si një individ i plotësuar profesionalisht. Në politikë provoi se ka integritet dhe personalitet duke dhënë maksimumin e tij. Shumë shpejt u shndërrua në një politikan me mendime të...

Lulzana Musliu, shqiptarja që flet në emër të policisë zvicerane

  Enver Robelli/ Për të takuar Lulzana Musliun duhet kaluar – simbolikisht – shtatë dyer me shtatë dryna. Një derë hapet, pastaj një derë mbyllet, pastaj hapet tjetra. Dhe kështu me radhë, hap pas hapi, derë...

Alibeaj për raportin e GDF: Vetëm 17 % e territorit u monitorua, trafikantët mbrohen...

Kreu i Departamentit të Rendit në PD, Enkelejd Alibeaj, thotë se situata me kultivimin e kanabisit në vendin tonë është tejet shqetësuese. Teksa i referohet shifrave të raportit të Guardia di Finanza të një...

Alfred Moisiu: Asnjë kryeministër deri tani nuk i është afruar Mehmet Shehut

 Ish-presidenti Alfred Moisiu, qëka punuar për rreth shtatë vjet me Mehmet Shehun në Ministrinë e Mbrojtjes, rrëfehet në një intervistë për gazetën Dita, se si e ka njohur këtë të fundit. – Zoti President, ju...

Diplomati brazilian në Tiranë: Dua të rri në Shqipëri !

“Shqipëria është një vend i mrekullueshëm, Tirana nuk ka asgjë më pak se kryeqytetet e tjera të Europës. Shqipëria ka të gjitha potencialet për të qenë një kryeqytet i turizmit për Europën. Unë e...

Kadare në ditën e Pavarësisë së Kosovës: Eshtë kryer diçka e cila s’merrej me...

Gjuha është e papërgatitur për ngjarje të tilla, siç është pavarësia e Kosovës. Gogoli i Shqipërisë së Madhe ka ikur. Bashkimi do të ndodhë në BE. Kjo është intervista shkrimtarit Ismail Kadare, e dhënë...

Rama: Evropa mundësoi afrimin historik mes shqiptarëve e serbëve, BE projekt i sigurisë

Kryeministri i vendit Edi Rama ka dhënë një intervistë për "Francë Culture", ku ka four për prespektivën instegruese të Shqipërisë dhe rajonit të Ballkanit Perëndimor. Rama tha se projekti i vetëm I së ardhmes...

Arkitekti Arben Biçoku: A është qyteti i Tiranës në kaos?!

Arkitekti Arben Biçoku shpjegon për JAVAnews nëse Tirana është duke ecur në drejtimin e duhur. Çfarë ka sjellë plani i ri dhe çfarë duhet të bëhet, që Tirana të jetë qytet realisht i jetueshëm?!...

Pronari që i shiti tokën deputetit Alket Hyseni dhe përplasjet me kunatën për testamentin

Disa ditë më parë në emisionin “Të pa Ekspozuarit”, 64-vjeçarja Irini Bua nga Dhërmiu i Vlorës tha se i janë grabitur 11 mijë metër/katrorë pronë të fituar me ligjin 7501. Për këtë ajo akuzoi edhe...

Gruaja që u dhunua te Liqeni: Berisha më përjashtoi nga PD se kisha ide...

Zonja Boçari, pati njerëz që  u dhembi shpulla e policit mbi ju, pati edhe nga ata që thanë se fyet  policin, pasi i hoqët kapelën. Jeni ndeshur me të gjitha reagimet? Jam ndeshur dhe kam...