Fatos Klosi: Çadra e PD? Thjeshtë kanë sjellë SHQUP-in në Bulevard

Zoti  Klosi, a ndjeheni ndopak i trishtuar për një çadër që ka ngritur opozita pranë Kryeministrisë, në shenjë proteste për zgjedhje të lira dhe të ndershme më 18 qershorin e këtij viti?   Unë i trishtuar,...

Pronari që i shiti tokën deputetit Alket Hyseni dhe përplasjet me kunatën për testamentin

Disa ditë më parë në emisionin “Të pa Ekspozuarit”, 64-vjeçarja Irini Bua nga Dhërmiu i Vlorës tha se i janë grabitur 11 mijë metër/katrorë pronë të fituar me ligjin 7501. Për këtë ajo akuzoi edhe...

Një grua e lirë si Ema Andra: Dy dashnitë, që më kanë krijuar më...

Çfarë duhet të bëjë një grua për të qenë e lirë? Nuk ka asnjë formulë, veçse të kërkojë lirinë brenda vetes. Regjisorja dhe aktorja, Ema Andrea, që më shumë se kushdo në qendër të...

Gjyqi “Hajdari”/ Klosi: Dëshmia e Haxhisë rrezikon Berishën, kam referuar provat në Prokurori

Në një kohë kur Gjykata e Apelit të Tiranës vendosi të rihapë dosjen e vrasjes së Azem Hajdarit, Fatos Klosi shprehet i gatshëm për të dhënë dëshminë e tij për ngjarjen në fjalë. Në vitin...

Kritikët e Bashës parti të re? Topollaj: 230 mijë demokratë që bojkotuan PD janë...

Anëtari i Këshillit Bashkiak të Tiranës, Fabian Topollaj, ka shpjeguar për JavaNews.al arsyet e krijimit të Lëvizjes për Ringritjen e PD. Në një intervistë të shkurtër, Topollaj shprehet se lëvizja në fjalë nuk ka asgjë...

Juristi italian: Ja sa burg mund të bëjë Agron Xhafaj, vepra e tij është...

Agron Xhafaj u dorëzua tek autoritetet italiane mëngjesin e 16 majit, vetëm pak orë pasi në media ishte shpërndarë një letër e hapur e nënshkruar prej tij, përmes së cilës ai sqaronte pozicionin e...

Intervista/ Ardit Gjebrea: Jam për vendosjen e dënimit me vdekje

Intervista e Ardit Gjebresë me të dënuarin për vrasjen e një vajze të re dhe nënës së saj bëri shumë bujë vitin që shkoi. Arditi u akuzua se u bë “avokat” i një vrasësi gjatë...

Studenti i ekselencës që vjen nga Moska: Në Rusi pata mundësi punësimi por zgjodha...

Nga Fernada Cenko Redion Luli, një student ekselent ka zgjedhur të kontribuojë për vendin e tij. Edhe pse ka studiuar në Rusi, është përshtatur mirë me atë vend, ka marrë dije shumë të mira dhe...

Rrëfehet motra e Azem Hajdarin: Gruan e rrëmbeu, rrezikoi internimin

Askush nuk mundi ta “shkatërrojë” dashurinë për vëllain e vogël. Një lidhje e fortë që nuk u këput asnjëherë… Përmes fotos që e mban përditë në portofolin e saj, e motra, Nurie Hajdari e...

“Paratë e korrupsionit janë fshehur jashtë vendit. Do ketë arrestime politikanësh”

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi, mendon se politika po tenton bllokimin e reformës nga frika e në të njëjtën kohë ka paralajmëruar se shumë shpejt do të ketë arrestime. Për “Sot”, ai...