Bruno Shllaku: Rama është si Fan Noli, më emocionion

Anëtari më i ri i forumeve të Partisë Socialiste ka vijuar intervistat e tij duke treguar jo vetëm arsyet e përfshirjes së tij në politikë, por edhe përshtypjet rreth PS, Ramës dhe politikës. Në...

Kadare në ditën e Pavarësisë së Kosovës: Eshtë kryer diçka e cila s’merrej me...

Gjuha është e papërgatitur për ngjarje të tilla, siç është pavarësia e Kosovës. Gogoli i Shqipërisë së Madhe ka ikur. Bashkimi do të ndodhë në BE. Kjo është intervista shkrimtarit Ismail Kadare, e dhënë...

Rrëfimi i polices bashkiake: Si më thyen klavikulën protestuesit e PD

Ka rezultuar serioz dëmtimi i 44 vjeçares, Ludina Sinani, polices bashkiake që mbeti e lënduar gjatë protestës së zhvilluar nga PD ditën e hënë kundër këndit të fëmijëve në parkun e liqenit. Klavikula e...

Xhufi: Në Greqi ka zëra objektivë që duan heqjen e Ligjit të Luftës

Në Greqi ka zëra objektivë që kërkojnë heqjen e ligjit të luftës me Shqipërinë. Kështu ka deklaruar historian Pëllumb Xhufi në studion e lajmeve të Ora News. Xhufi argumentoi se ligji i luftës lidhet...

EKSKLUZIVE / Spaho: Humbëm, se qeverisjen tonë e zuri sëmundja e mandatit të dytë

Zëvendëskryetari i PD-së shprehet hapur te JavaNews.al për gabimet e sotme të qeverisjes Rama dhe se pse reformat e tij nuk po japin impakt, por nga ana e tij shpjegon edhe arsyen e vërtetë...

Detajet/ Çfarë u grabit në banesën e deputetit të PS, Kopliku: E kishin kthyer...

Banesa e deputetit të Partisë Socialiste, Namik Kopliku ka rënë pre e grabitësve edhe pse ndodhet shumë pranë Drejtorisë së Policisë së Tiranës. Sipas policisë, ngjarja dyshohet të ketë ndodhur gjatë fundjavës, pasi në...

Hafizi: Rezultatin e Kongresit edhe Enveri do ta kishte zili, nuk u verifikua vota

Deputetja socialiste Mimoza Hafizi do të punojë me të gjitha mundësitë për votën kundër referendumit të datës 9 prill. Në një intervistë për gazetën “Panorama”, deputetja që ka kërkuar në mënyrë institucionale zhvillimin e zgjedhjeve...

Ish-kreu i SHISH: Legalizimi do t’i hiqte krimit kanabisin nga duart!

​Ish-kreu i Shërbimit Informativ të Shtetit mbështet idenë e hedhur nga Kokëdhima për ta hequr kanabisin nga duart e krimit. Sipas tij, Shqipëria dhe Italia janë bashkëfajtore për trafikun e madh të kanabisit që...

Denoncon Pëllumb Xhufi: Në kishën e Himarës dëmtuan simbolin e Skënderbeut

Historiani i njohur Pëllumb Xhufi shprehet se ngjarjet e fundit në Himarë, ku është ngritur flamuri grek, apo dhe shënimi i parullave antishqiptare nuk janë një ngjarje e re. Madje ai nënvizon se këto janë...

Xhafaj: U hodhën bazat për një drejtësi të munguar

Kryetari i Komisionit të Posaçëm për Reformën në Sistemin e Drejtësisë, Fatmir Xhafaj ka dhënë një prononcim pas miratimit në parim të draftit për reformën në drejtësi. ai thotë se është një fillim i...