Elsa Lila dhe udhëtimi i saj i ri nga Bach në Ballkan

Prej kohësh nuk shkruanim për Elsa Lilën, të cilën shumë nga ne, ja kanë dëgjuar zërin që kur ishte e vogël, thuajse fëmijë, e fitonte festivalin e Këngës në RTSH. Kush jeton në Itali, kujton...

U grabitën 110 mln lekë, gruaja: Me ato para autorët do blejnë lirinë…

“Drejtësia të detyrojë dy autorët që na grabitën 110 milionë lekë dhe makinën luksoze, të tregojnë vendin se ku i kanë fshehur dhe të na i kthejnë ato. Ne kemi informacione se ata do t’i...

Pronari i anijes së rrëmbyer: Nuk i kam borxhe marinarëve

Flori Çelepia, djali i pronarit të anijes së peshkimit “Çelepia 2”, Murat Çelepia, të marrë peng nga marinari egjiptian, Adel Muhamet Sallam, shprehet se nuk i kanë asnjë borxh këtij të fundit. Ai shprehet se anija...

Gjinishi: KMSH përfaqëson Gylenin. Shqipëria mund të akuzohet për financim terrorizmi

Ish-nënkryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Ermir Gjinishi ka deklaruar se Shqipëria ka mbetur e dobët në përpjekjet kundër organizatës terroriste, Fetullahçı (FETO) dhe se “Shqipëria duhet të pengojë marrjen e tenderave e koncesioneve nga...

Ish- kreu i Kushtetueses, Abdiu: Parlamenti funksional edhe me më pak se 140 deputetë

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Fehmi Abdiu, nuk sheh asnjë pengesë kushtetuese që Parlamenti të funksionojë me më pak se 140 deputetë të mandatuar. Sipas tij, funksionimi i Parlamentit kërkon shumicën e thjeshtë të numrit...

Revolta e Ema Andreas ndaj Ramës dhe Berishës

Për Edi Ramën e Sali Berishën. Për Teatrin Kombëtar dhe Akademinë e Arteve. Për ligjin e teatrit, artistët, shoqërinë dhe për politikat që përdhosin fjalën e lire. Për gjithçka që e ka revoltuar qysh...

Denoncon Pëllumb Xhufi: Në kishën e Himarës dëmtuan simbolin e Skënderbeut

Historiani i njohur Pëllumb Xhufi shprehet se ngjarjet e fundit në Himarë, ku është ngritur flamuri grek, apo dhe shënimi i parullave antishqiptare nuk janë një ngjarje e re. Madje ai nënvizon se këto janë...

Smajlaj ‘çmendi’ serbët me shqiponjën në Beograd: E kisha planifikuar nëse triumfoja dhe…

Kampioni më i ri i Europës, Izmir Smajlaj, në një intervistë për “Panorama Sport”, shprehu emocionet e para pas triumfit në Beograd. Ai zbuloi se e kishte parashikuar më herët festën me shqiponjën. Ç’do të...

Pakti detar me Greqinë/ Pashaj: Ramës mund t’i kenë hedhur ‘hi syve’!

Myslim Pashaj thotë se ka dyshime të forta për marrëveshjen e re me Greqinë, për detin. Në një intervistë për gazetën TemA, ai flet gjerësisht për negociatat dhe çfarë duhet të bëjë pala shqiptare. Është folur...

Ermira Mehmeti: Vajzat që montuan bisedën erotike i njoh, më shantazhuan

Deputetja Ermira Mehmeti, ka thyer heshtjen në lidhje me një incident ku ajo është përfshirë si dhe zv/kryeministri maqedonas, Musa Xhaferi. Ajo ka folur sot në mbrëmje për emisionin ‘Opinion’ të gazetarit Blendi Fevziu...