Denoncimi i fortë: Në Shkodër vajza u përdhunua në sy të të fejuarit nga...

I ftuar në emisionin ’Kjo Javë’ nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka, denoncoi një ngjarje të rëndë të ndodhur në Shkodër, sipas të cilit banda që kontrollojnë këtë qytet kanë përdhunuar një vajzë në...

Nishani paralajmëron se nuk do të votojë në zgjedhjet që ka dekretuar vetë

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, deklaron se nuk do të votojë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Në një intervistë për gazetarin Enkel Demi, në emisionin “Fol me mua” në RTSH, Nishani deklaroi se nëse...

DioGuardi: Shqiptarët mposhtën komunizmin dhe serbët, por u pushtuan nga korrupsioni

Z.DioGuardi, edhe pse shqiptarët ju njohin shumë mirë, le të flasim rreth fillimit të aktiviteteve tuaja në mbështetje të shqiptarëve. Si e filluat karrierën tuaj dhe kur filloi ‘lufta’ juaj në Shtetet e Bashkuara,...

Intervista/ Qosja: Dëshpëruese zgjedhja e Thaçit president mes gazit lotsjellës

Akademiku Rexhep Qosja, në një intervistë për Vizion Plus, tregon një panoramë dëshpëruese të situatës politike dhe ligjore në Kosovë. Ai shpjegon se është gjendja e mungesës së shpresës dhe besimit te drejtësia, më shumë...

Gjinushi: Koalicionet në çastet e fundit për shkak të pazareve; Ja krimet që Berisha...

Skënder Gjinushi hedh dritë mbi një sërë ngjarjesh që kanë prekur vendin gjatë 26 viteve të fundit, duke treguar përgjegjësit e tyre. Ai argumenton se reforma në drejtësi do t’i japë zgjidhje çështjeve që deri...

Flet Hashim Thaçi: Presidenti që do të jem

Hashim Thaçi ka dhënë intervistën e parë për një gazetë shqiptare, duke biseduar me të dërguarin e gazetës Dita në Prishtinë, Bedri Islami. Ai flet për të shkuarën dhe se si do të jetë...

Ministri Bushati: 4 vitet në krye të politikës së jashtme në raport me Kosovën...

Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati ka qenë i ftuar gjatë mbrëmjes së djeshme në një bashkëbisedim me gazetaren Jeta Xharra në emisionin “Jeta në Kosovë”. Gjatë bisedës me gazetaren Xharra dhe pyetjes së...

Intervista/Sali Berisha tregon se çfarë i tha Xhorxh Bushit: Vetëm pavarësi për Kosovën

Ish-kryeministri Sali Berisha në një intervistë për emisionin “Përballë” nga Lutfi Dervishi në TVSH u ndal gjerësisht tek integrimi i Shqipërisë në BE. Berisha teksa u kthye pas në kohë, tregoi momente nga takimi...

Izet Haxhia flet për ngjarjet e 1997-ës: Berishën duhet ta mbyllja në tunelet e...

Sapo i përmend vitin 1997, njeriu më i afërt me Presidentin e aso kohe shpërthen në akuza. Sipas Izet Haxhisë, ish-truproja i Sali Berishës, viti 1997 i njohur ndryshe si pragu i Luftës Civile...

ANALIZA/ “Rritja ekonomike teorikisht e lartë por nuk prodhon mirëqenie”

Ish-zv.ministri i Financave, Sherefedin Shehu, ekspert i ekonomisë, thotë se politikëbërësit nuk kanë krijuar mbrojtjen e nevojshme buxhetore për rreziqet të cilat kanë filluar të japin ndikimin e tyre ende pa filluar vitin 2018....