Justina Aliaj: Rikthehem në skenën nga më larguan 45 vjet më parë

Edhe më mosbesuesit, ata që janë në kufij të mbijetesës, kanë ëndrra! Mund të zgjedhin të mos i ndajnë me të tjerët, për të mos e lënë botën të tallet, por ëndrra kanë! Ndryshe, asnjëri...

Balerina e klubeve të natës: Joshja nga paratë më e fortë se ndjenja e...

Drogë, prostitucion dhe para në lokalet e natës. Shumë vajza të reja vendosin të punojnë në këto lokale, dhe motivi që ato përmendin shpeshherë si arsye, janë kushtet e vështira ekonomike dhe tundimi nga...

Migjen Basha: Shqipëri apo Kosovë, e mësoni në shtator!

Për një nga të paktët lojtarë të Kombëtares që mund të bëjë “regji” në mesfushë, Shqipërisë i mungoi fati në Europian. Në një rrëfim ekskluziv për “Panorama Sport”, Migjen Basha ka analizuar paraqitjet e...

Rama: Evropa mundësoi afrimin historik mes shqiptarëve e serbëve, BE projekt i sigurisë

Kryeministri i vendit Edi Rama ka dhënë një intervistë për "Francë Culture", ku ka four për prespektivën instegruese të Shqipërisë dhe rajonit të Ballkanit Perëndimor. Rama tha se projekti i vetëm I së ardhmes...

“Lufta në Ballkan! dhe infulenca ruse”, flet ish- ministri i Mbrojtjes

Intervista në ‘DITA’ me ish-ministrin e Mbrojtjes dhe ish-ambasadorin tonë në Rusi, Shaqir Vukaj, është një analizë realiste dhe largpamëse për zhvillimet aktuale në Ballkan dhe për aspiratën evropiane të Ballkanit Perëndimor drejt BE-së....

“Shqipëria tërheqëse për investitorët japonezë”, ambasadori: Ja sektorët më premtues

Ambasadori i Japonisë në Shqipëri Makoto Ito, flet për raportet që ka mes 2 vendeve. Diplomati japonez që ndodhet në Tiranë prej vetëm 7 muajsh, thotë se ekonomia shqiptare është atraktive, por për të pasur...

Fatos Klosi: Moska?! Djegia e mandateve, skemë shantazhi ndaj ndërkombëtarëve

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi, gjatë një interviste për Shqiptarja.com, u shpreh se në Shqipëri nuk ka një krizë politik, pasi qeveria ka votat në Kuvend, por kemi të bëjmë me një...

Ish-burri i Suzana Guxhollit: Si përdori pushtetin për të më marrë pronat

Besnik Pani, prej 11 vitesh endet në dyert e gjykatave për të kërkuar drejtësi, por në fakt jo vetëm që nga gjykatat s’ka marrë drejtësi, por ka humbur dhe dy banesa e tij në...

Intervista e RAI/Kryeministri Rama i prerë: Nuk dorëhiqem dhe jam i hapur për Opozitën

Kryeministri Edi Rama thotë se nuk dorëhiqet pavarësisht aktit të opozitës për të djegur mandatet..  Në një intervistë dhënë për Rai News 24, djegia e mandateve është një akt që s’ka ndodhur kurrë në një demokraci parlamentare dhe se protesta e opozitës...

Alarmi i mjekut: Rriten me 60 % diagnostikimet me kancer, 7 mijë raste në...

Kanceri njihet si rritje e pakontrolluar e qelizave, që prodhojnë 1 tumor ose neoplazme dhe shifrat e të prekurve nga kjo sëmundje po pësojnë një rritje të frikshme nga viti në vit. Në vendin tonë...