EKSKLUZIVE / Milena Harito: Ligji i ri sipas BE, ja si do të funksionojnë...

Në një intervistë për JavaNews.al, ministrja e Inovacionit znj. Milena Harito shpjegon atë që është cilësuar si goditja e komenteve. Duke shpjeguar ligjin e ri, Harito shprehet se kjo nuk ka të bëjë me...

ANALIZA/ “Rritja ekonomike teorikisht e lartë por nuk prodhon mirëqenie”

Ish-zv.ministri i Financave, Sherefedin Shehu, ekspert i ekonomisë, thotë se politikëbërësit nuk kanë krijuar mbrojtjen e nevojshme buxhetore për rreziqet të cilat kanë filluar të japin ndikimin e tyre ende pa filluar vitin 2018....

Heronjtë e ‘heshtur’ të ajrit, që shpëtuan dhjetra njerëz nga përmbytjet, flet komandanti i...

Prej 30 vitesh ai jeton mes ajrit e tokës, në shërbim të qytetarëve që gjenden në vështirësi të mëdha. Sot është komandant i bazës ajrore të Farkës, por fluturimi për të është adrenalinë. Në...

Bugajski për Evropa e Lirë: Rusia është lojtar negativ në raportet Serbi – Kosovë

“Rusia nuk është palë neutrale në çështjen e dialogut. Ajo është, do të thoja, një lojtar negativ në raportet ndërmjet Serbisë dhe Kosovës”, thotë Janusz Bugajski, ekspert për Ballkanin nga Qendra për Analiza të...

Izet Haxhia kërkon ballafaqim me Berishën për vrasjen e Hajdarit, flet vajza e Azemit

Vajza e ish-liderit të dhjetorit Azem Hajdari, njëkohësisht deputetja e Partisë Demokratike Rudina Hajdari, thote se kerkesa e te denuarit ne mungese Izet Haxhia per rihapjen e dosjes per babain e saj, nuk eshte...

Topalli: 27 vjet pas komunizmit, të rrëzojmë dyshen Rama-Basha!

Një nga zërat më të fuqishëm dhe me influencë në Partinë Demokratike, Jozefina Topalli sot në Ditën e Rinisë, ku mijëra studentë u ngritën për të shembur komunizmin, bën një deklaratë të fortë. E...

Duka: Nëse Fino kandidon kundër meje, duhet ta bëjë nga selia e PS

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, i ftuar në ‘supersport’ ka prekur tema shumë interesante dhe me rëndësi për të ardhmen e futbollit në vendin tonë. Nga zgjedhjet e reja në FSHF,...

Amendamenti i LSI për “mbetjet”, Duka: Tallje! (Një koment dhe për kunatin ministër)

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, është kundër importit të mbetjeve të riciklueshme. Në një intervistë për gazetën “Panorama”, Duka nuk bindet nga argumentet e kryeministrit për një situatë të re në dogana...

Lefter Maliqi: Basha ma kishte borxh mandatin, pasi më gënjeu!

Kandidati i Partisë Demokratike në listën e zgjedhjeve parlamentare të 2017-ës, në Qarkun e Beratit, Lefter Maliqi, gjatë një interviste për Shqiptarja.com, ka konfirmuar se do të marrë mandati i deputetit, pas aktit ekstrem...

“Më tërhoqi zvarrë nëpër shkallë…” Çfarë thotë edukatorja që denoncoi drejtoreshën

Drejtoresha dhunon edukatoren e kopshtit në sy të fëmijëve 5- vjeçarë. Të paktën ky është pretendimi i të dëmtuarës, 50- vjeçares Suzana Brahimllari, e cila u paraqit për trajtim në spital pas hematomave e tronditjes...