Patozi: Politika s’njeh moshë pensioni, PD ka ende nevojë për Sali Berishën

Deputeti demokrat Astrit Patozi ka dhënë një intervistë për gazetën “Koha Jonë”, ku flet për aktualitetin politik, të larguarit nga PD dhe atë çfarë duhet të bëjë Pd për t’u rikthyer në pushtet. Patozi, kjo...

Pasi SHBA nuk dha mbështetje për bojkotin, Mediu: Administrata Trump nuk e ka mendjen...

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, një prej aktorëve të opozitës në protestën 38 ditëshe përpara Kryeministrisë, shprehet se kauza e të djathtës ka mbështetjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Nderkohe qe ai ka...

Harta e rrallë Detare e 1455, Shkreli: Vërteton se Skënderbeu ishte një fenomen me...

Harta Detare I e vitit 1455 për herë të parë udhëton jashtë Italisë. Janë bërë shumë përpjekje shtetërore midis dy vendeve, Italisë dhe Shqipërisë, që Harta e rrallë e realizuar nga hartografi gjovanez Bartolomeo...

Ambasadori William Walker: Jam i shqetësuar se Shesheli, një kriminel lufte u lirua

Nga Mimoza Dajçi, New York Në Janar të 2016 u shënua 17-vjetori i masakrës së Reçakut, ku si Shef i Misionit Verifikues në Kosovë, ju ishit të parët që e denoncuat atë si një masakër...

Agron Duka: Në 2017-ën në koalicion me PD, vendi ka nevojë për një pol...

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, pozicionohet pro krijimit të një Poli të Tretë politik, pasi sipas tij kjo do të bënte të mundur uljen e arrogancës së partive të mëdha. I ftuar...

Legalizimet, Artan Lame: Frenuam dalldinë e ndërtimeve pa leje

Emigrantët janë përparësi e punës së ALUIZNI-t gjatë sezonit të verës. Artan Lame deklaroi në studion e lajmeve të Ora News se atyre u janë krijuar të gjitha lehtësirat e mundshme në proçesin e...

Çështja çame/ Bushati: Ndërkombëtarët kanë në dorë dy dokumente të negociuara me Greqinë

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati nuk shfaqet i surprizuar nga deklarata e komisionerit për Zgjerimin në BE, Johannes Hahn, i cili për herë të parë foli nga Brukseli për çështjen Çame. Në një intervistë në...

Rrëfimi i nipit të Zogut: E vërteta e arit më 1939 dhe përshtypjet nga...

Skënder Zogu, djali i vëllait të Mbretit Ahmet Zogu, tregon në një intervistë për “Panorama” arsyet pse erdhi në dasmën e Princit Leka II, nëna e Mbretit të Spanjës, Sofia. Pjesëmarrja e saj ka ndodhur...

Rrëfimi i Berishës/ Unë, Ramiz Alia dhe Atifete Jahjaga jemi nga një fshat

Ish-kryeministri Sali Berisha, i ftuar dje në emisionin “Debati në Channel One” të Roland Qafokut, rrëfeu ngjarje të veçanta të karrierës së tij politike. Z.Berisha, gjatë legalizimit të PD-së ju keni përmendur frazën “së bashku...

Kritika për mediet në Ballkan nga “Reporterët pa kufi”

"Reporterë pa kufi" publikon raportin për lirinë e shtypit për 2015. Christian Mihr, drejtues ekzekutiv i organizatës thotë se Maqedonia, Shqipëria e Kosova kanë ndërhyrje politike e jo transparencë në pronësi mediatike. DW: Në bazë...