Aksident në aksin Levan-Fier

Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Levan-Fier, automjeti tip Kamion ka dalë nga rruga në vendin e quajtur “Kthesa e Levanit”. Për pasojë është...

Tërmeti në Korçë/ Emergjencat: Janë strehuar 230 banorë në çadra dhe...

Termeti i pardjeshem ka kaluar me shume deme, paçka se ato nuk jane masive dhe me viktima. Emergjencat Civile njoftojnë se lidhur me situatën në...

Zgjedhjet, ku armiqtë e mundshëm janë po socialistë

Nga Mero Baze Kjo është një fushatë që nuk ka nevojë për pompozitet. Nuk ka nevojë për spote negative, apo luftë me kundërshtarët. E gjitha...

Mbretëresha Elizabet në pritje të vizitës së Presidentit Trump në Britani

Presidenti Donald Trump do të jetë në Britani më 3 qershor për një vizitë shtetërore me ftesën e Mbretëreshës së Anglisë, Elizabeth e Dytë....

Foto pikante nga hapja e fushatës së PS-së për zgjedhjet lokale...

Partia Socialiste hap zyrtarisht fushatën për zgjedhjet lokale të 30 Qershorit. Partia Socialiste ka zgjedhur Tiranën për të hapur fushatën zgjedhore. Parku Olimpik në kryeqytet...

Në prag të 70 vjetrit, Arkivi i Shtetit çel 5 ditë...

Për “Javën e Arkivave të Hapura”, por edhe për 70-vjetorin e themelimit të Arkivit të Shtetit publiku mund të vizitojë ambientet e këtij institucioni....

“Fushatë për të bindur vendet e BE, që mund të kenë...

Ministri i Jashtëm Gent Cakaj në një lidhje direkte për Top Channel me gazetarin Muhamed Veliu ka komentuar raportin e sotëm të KE për...

As pushimet luksoze dhe as paratë… Ja çfarë ju bën të...

DASHI -Sfida Nuk ka asgjë që mund ta gëzojë një Dash më shumë se sfidat e përditshme. Janë të parët që hapin një lojë të...

Pogradec/ Bashkia e ndihmon një familje në qiell të hapur me...

Familja e Ismail Maxharrit, në fshatin Gurras të Pogradecit prej 10 muajsh është në qiell të hapur. Shtëpia i është shembur si pasojë e...

Rreshje shiu në fillimjavë, ja si do jetë moti

RESHJET Sot pasdite (e diel dt.26) dhe nesër (e hënë dt.27) priten reshje të dobëta, kryesisht nesër (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark)....