Skandalet i vënë hije të rëndë Shqipërisë në Rio

Shqipëria ka nisur edhe një Olimpiadë të re me shpresë për medaljen e parë, por janë skandalet e ndryshme ato që kanë bërë bujë...

SHBA zbulon teknologjinë që çaktivizon bombat bërthamore

Shtetet e Bashkuara mund të testojnë armë të reja me mikrovalë mbi Korenë e Veriut për të çaktivizuar mbushjet bërthamore, sipas një specialisti për...

Përvëlohen Greqia dhe Turqia nga vapa e madhe

Greqia dhe Turqia janë përfshirë nga një valë i nxehti me temperatura që arritën në 43°C në Athinë, e prekur edhe nga ndotja, dhe...

Partizani e feston 72-vjetorin e klubit duke fituar me Kamzën 2-1

Dy golat e Asani kanë rikthyer Partizanin te fitorja, pasi sot kanë mjaftuar për të mposhtur dhe triumfuar me rezultatin 2-1 ndaj Kamzës në...

Frutat opozitare të “luleve të ftohta të marsit”!

Nga Alfred Peza Iku shkurti e hyri marsi dhe në Tiranë nuk ndihet jo vetëm projeksioni i liderëve të opozitës për “qametin” dhe “rrëmetin” që...

Ministri Bushati në një vizitë surprizë në Iran (Galeri foto)

Duket se akujt po shkrijnë mes dy vendeve tona. Kete e tregoi vizita e fundit e ministrit Bushati ne Iran qe eshte mbajtur larg...

Negociatat në media/ Ben Blushi gati të marrë drejtimin e TopCh?!

TIRANE-Nje ditë me parë, Ben Blushi, kryetari i LIBRA ka njoftuar vendimin e rendesishem që ka marrë, duke hequr dorë nga drejtimi i partisë...

Tensione në një strehimore refugjatësh afër kufirit Greqi-Shqipëri

Mjetet greke të informimit njoftuan për tensione mbrëmjen e së hënës jashtë mjediseve të një strehimoreje në zonën e Dolianës afër kufirit me Shqipërinë...

Moti i keq/Rikthehet normaliteti i defekteve të energjisë elektrike

Si pasojë e motit te keq  në vendin tonë  shumë zona rurale dhe disa rajone si ai i Elbasanit dhe Burrelit u përballen me...

Ermonela Jaho dhe kufijtë e magjisë

Nga Luan Rama/ «Të vdesësh… të vdesësh në skenë! A është e mundur? – e pyeta Ermonelën dy ditë më parë në Paris duke folur...