Antikanabisi/ Udhëzimi i plotë i Çakos: Policët “betim” për vete dhe...

Të gjithë punonjësit e Policisë së Shtetit do të jenë përgjegjës në rast se ndonjë familjar i tyre kultivon kanabis, apo edhe nuk e...

Shqiptari që drejton strukturën e rëndësishme të NATO-s për llogari të...

“Unë jam i gatshëm të kthehem e të jap kontributin tim nëse dikush më fton në Shqipëri. Unë kam arritur gjithçka që kam pasur...

Vijon masivisht dorëzimi vullnetar i armëve në Shqipëri/Shifrat

Vijon masivisht dorëzimi vullnetar i armëve dhe municioneve luftarake. Gjatë ditëve të fundit, policia e Shtetit njofton se janë dorëzuar në të gjithë vendin...

Çarmatosja e popullsisë, dorëzohen mbi 1200 armë dhe 300 mijë fishekë

Më shumë se 1200 armë dhe mbi 300 mijë municione janë mbledhur nga Policia e Shtetit deri më tani, falë dorëzimit vullnetar që po...

Tiranë/ Dy persona të maskuar e të armatosur grabisin farmacinë te...

Dy persona të maskuar dhe të armatosur kanë grabitur një farmaci në rrugën e “Kavajës”. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:15, ndërsa autorët kanë kërcënuar...

De Biasi: Është herët për të folur, por do e diskutoj...

Pas 3 humbjeve në 3 ndeshjet e fundit të kualifikueseve të Botërorit Rusi 2018, trajneri i Kombëtares shqiptare Gianni De Biasi vihet në siklet...

Njihuni me shqiptarin që drejton rrjetin e prostitucionit me telefon nga...

Droga dhe telefonat celularë kohë e fundit kanë kaluar me shumë lehtësi tek të burgosurit në burgun e Frosinones, Itali. Sipas mediave italiane, mjafton...

Ngordhin peshqit në Fierzë, dyshohet se është përdorur dinamit

Bregu i Liqenit të Kukësit është mbushur ditët e fundit me peshq të ngordhur. Në të gjithë gjatësinë e bregut nga Ura e Drinit të...

PD: Mposhti komunizmin, por triumfuan komunistët

 Nga Lorenc Vangjeli Plot 25 vjet më parë, komunizmi ra është zyrtarisht në Shqipëri. Një parti opozitare, antikomuniste në frymë, fjalor dhe program, erdhi në...

Strategjia antihashash në Qarkun e Elbasanit, fëmijëve të familjeve të varfëra...

Gjatë një takimi në Prefekturën e Elbasanit u miratua plani i veprimit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike për vitin 2017. Në Elbasan janë...