Ngjela: Protestat ishin dështim, ndërkombëtarët kërcënuan Bashën e Kryemadhin. Berisha të...

Avokati Spartak Ngjela, njëkohësisht edhe kryetar i Partisë Ligj dhe Drejtësi, i sheh si të dështuara protestat e opozitës. Ditën e djeshme ai komentoi...

Trashëgimtari i Coca Cola, arrestohet me 5 mijë rrënjë kanabis në...

Kreu i Coca Cola greke, Alki David, është arrestuar së bashku me partnerin e tij të biznesit miliarder, pasi aterruan në St Kitts në...

Zhvendoset protesta, militantët i drejtohen parlamentit

Pas incidenteve të forta të shkaktuara përpara kryeministrisë, militantët e opozitës kanë marshuar në drejtim të Kuvendit. Ata janë prirë nga lideri demokrat Lulzim...

Caktohet data kur trupi i pajetë i major Tanushit do të...

Trupi i major Klodian Tanushit do të mbërrijë në Shqipëri në mesin e javës së ardhshme. Procedurat mjekësore kërkojnë minimumi 72 orë, çka e...

“BISTRICA 2019”/ Shkatërrohet grupi shqiptar i trafikut të drogës drejt Greqisë,...

Policia e Shtetit shqiptar ka goditur një grup të trafikut të drogës nga Shqipëria në Greqi, duke arrestuar dhe ndaluar 11 persona. Operacioni i koduar...

Basha para 300 studentëve të EDS: Nuk luftojmë për pushtet, bashkohuni...

Kryetari i PD, Lulzim Basha, është takuar sot me 300 studentë europianë të EDS (European Democratic Studentes), organizata studentore zyrtare e Partisë Popullore Europiane. Përballë...

Berat/ Makina përplas për vdekje fëmijën 3-vjeç, policia prangos shoferin që...

Nga Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Berat në bashkëpunim me Specialistët e Sektorit për Qarkullimin Rrugor në përfundim të veprimeve...

NEGOCIATAT/ Austria: Shqipëria rezultate me vettingun, do t’i bindim euroskeptikët!

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, u takua me Presidentin e Këshillit Kombëtar të Austrisë, Wolfgang Sobotka. Në takim ishin të pranishëm Kryetari i grupit...

FOTOT/ Çilieta nis predikimin e fesë islame, mbulohet me shami

Duket se këngëtarja Çiljeta Xhilaga është bërë një besimtare e devotshme e fesë islame. Ajo është mbuluar me shami dhe thotë se do agjërojë...

Video/Efektives i shpërtheu mina. Zarife Hasanaj në mesazhin për NATO: Unë...

Një ngjarje e rëndë tronditi vendin sot teksa Zarife Hasanaj, efektivja e FA me mision nga NATO në Letoni humbi jetën pas shpërthimit të...