Cani: Debati për zgjedhjen e kryetarit i pavlerë, të fokusohemi te reformat

Ministri i Financave është ndalur në një takim me strukturat e Partisë Socialiste në Rrëshen ku gjatë fjalës së mbajtur para strukturave të bazës socialiste atje deklaroi se debati për zgjedhje brenda PS është i pavlerë.

Cani shprehu mendimin se kryeminsitri duhet botëbesuar.

Sipas tij vëmendja duhet përqendruar te reformat dhe jo te një debat i pavlerë.

“Debati për zgjedhjet brenda partisë është i pavlerë. Kryeministri duhet votëbesuar. Ne duhet të fokusohemi tek reformat. Nuk duhet të ketë garë brenda PS”, tha ministri Cani.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU