Bushati takim në Gjermani me homologun Maas, zbulohet fokusi i bisedës

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ndodhet në Gjermani, ku do të takohet me Ministrin e Jashtëm gjerman, Heiko Maas.

Në fokus të takimit do të jetë procesi i integrimit dhe ndërveprimi me Gjermaninë, bashkëpunimi rajonal dhe çështjet e sigurisë.

Në fund të takimit pritet që dy ministrat Bushati dhe Maas të zhvillojnë një konferencë të përbashkët për shtyp./a.m.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU