Bojkotimi i zgjedhjeve, PD josh aleatët me qeveri tranzitore

Sot në orën 09:00 PD do të nisë firmosjen e marrëveshjeve për krijimin e koalicionit opozitar siç edhe njoftoi dje. Siç bëhet me dije, me koalicionin e PD bashkohen partitë kryesore të opozitës, që kërkojnë zgjedhje të lira e të ndershme pa Edi Ramën kryeministër.

Mësohet se kjo do jetë një nga pikat e marrëveshjes për krijimin e koalicionit opozitar, i cili synon krijimin e një qeverie tranzitore që do të garantojë zgjedhje të lira e të ndershme dhe do t’i hapë rrugë drejtësisë për të ndëshkuar ata politikanë që janë faktuar se kanë blerë zgjedhjet. Disa nga partitë nënshkruese janë: LSI, PR, LZHK, PBDNJ, PAA, PDK, PDIU. Kjo levizje me shume vleresohet si nje taktike e PD per t’i mbajtur aleatet larg regjistrimit ne KQZ.

/a.meta

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU