“Biseda sekrete” në PD pasi Basha deklaroi djegien e mandateve

Nga Ilirjan Blloshmi

Pasi Basha deklaroi qe opozita do djege mandatet.

Grida i shkruan Valit.
-Uaa Vali e degjova moj?
-Vali. Cfare ka? Se isha me Paskal Milon ne telefon.
-Grida. Uaa mami, kryetari mi, do te djegim mandatet.
-Vali, uaaaa plera, ku e degjove?
-Grida. Doli konferece mi.
-Vali. Ja ta shikoj nje here, takohemi ne darke per kafe zemer. Puc.
-Grida. Puc puc zemer.

Salijani i shkruan Gas Bardhit.
-Salijani. O shoku me ke marre cakmakun mbreme, nuk kam me cfare te ndez cigaren.
-Bardhi. Ore shiko mos ta ka marre Edi Paloka, se une kam vete cakmak.
-Salijani. Ore me te vertete e ka kryetari, per kete punen e mandateve?
-Bardhi. Edi Rama ka rene, nuk e njeh me njeri si kryeminister.
-Salijani. Ore mandatet tona si do behen?
-Bardhi. Po do i djegim.
-Salijani. Uuuua mami. Po une ku do shkoj tani? Nga kryesia me hoqi, tani dhe pa mandat deputeti, une nuk di te bej pune tjeter.
-Bardhi. He de tani si ben. Ohh hajde se une ta paskam marre cakmakun. Takohemi ne drake per kafe.
-Salijani. Mire mire 😢😢😢.

Monika i shkruan Lulzim Bashes.
-Monika. Ore Lul me te vertete e ke kete punen e mandateve ti?
-Basha. Rama ka rene, ne i fitojme zgjedhjet, mandatet do i djegim.
-Monika. Or Lul nuk e shtyj dot vetem me rrogën e Ilirit une. Kam femijet ne shkolle.
-Basha. Do durosh tani, per popullin po e bejme. Sa te vij une ne pushtet do behesh ministre. Aty do kesh rroge te mire.
-Monika. Hajde se flasim me vone. Tung.
-Basha. Tug Mona.

Fuga i shkruan Rames.
-Fuga. O shef si je? E degjove per Lulzim Bashen.
-Rama. Me le rehat or gjec belane. Cfare ka thene kete here Luli?
-Fuga. Do djege mandatet thote ky!. Po i dogji bie qeveria shefi.
-Rama. E kam telefonin ne karikim tani, do flas vete me Lulin ne darke. Dhe degjo, thuaj Taulantit te dale te beje ndonje deklartë.

Fuga i shkruan Taulantit.
-Fuga. Do shefi te besh nje deklartë per ate punen e mandateve te opozites.
-Taulanti. Jam ne zgosht tani, sa te vij ne Tirane dhe dal une.
-Fuga. Cfare eshte zgoshti? Nga bie ky shteti?.
-Taulanti. Eshte fshat ne Librazhd o pall.
-Fuga. Oh OK, po te pergatis deklaraten dhe kur te vish lexoje.
-Taulanti. OK shihemi me vone.

Ilir Meta i shkruan Berishes.
-Iliri. Si te kam doktor? Ore ti i the Lulit per kete punen e mandateve?
-Berisha. Me degjo muve ti, narkoshteti ka rene, Edvin Rama do futet ne burg, qeveria do bjere, ne duhet te marrim frenat e qeverisë. Ky eshte nena i krimit, i biri i Kristaqit, nipi i Spirokolekes, komunist ne cdo gjeneze. Duhet te bejme kete per popullin.
-Iliri. OK doktor e kuptova.
-Berisha. Typing typing typing.

Ilir Meta i shkruan Tedi Blushit.
-Iliri.Tedi, shiko se i shkrova doktor Berishes, per ate punen e mandateve te opozites. Ka nje gjysem ore qe shkuan. Kur te ktheje pergjigje. Te lutem shkruaj mbrapsh.
-Tedi. Uaa shefi, po cfare ti them une ati?
-Iliri. Po cfare te duash ore.
-Tedi. O shefi, leja Emiljanos kete pune. Nuk e bej dot se me njeh shkrimin doktori.
-Iliri. E mire se vetem pune te lehta do ti.

Ilir Meta i shkruan Emiljanos.
-Iliri. Ktheji pergjigje, doktorit nga nr im e pyeta per dicka dhe ka 1 ore qe shkuan.
-Emiliano. Mirdita shefi, si je ti, e pive kafen e mengjesit, se nuk e pash tek faqia jote e fb. Mos u merzit se flas une me doktorin.
-Iliri. Merru me te. Mos e le te merzitet doktori.

Lulzim Basha i shkruan Berishes.
-Basha. Kryetar te pelqeu konfereca?
-Berisha. Lulzim je ti kryeter i PD-se, jo une.
-Basha. E mire po me pelqen te therras ashtu, pastaj te gjithe e dine qe ti je kryetar real i PD-se.
-Berisha. Konfereca me pelqeu shume mire bere, populli ka vendosur te do ty kryeminister.
-Basha faleminderit doktor.
-Berisha. Typing typing typing……………………………………………………………………………………………….. Typing typing typing…………………………………………………… Typing typing typing……………………………………….. Typing typing typing………

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU