Berisha: Mili partisë pronar i madh tokash në Durrës, do të ndërtojë një fshat turistik në Lalëz

Ish kryeministri Berisha shkruan në rrjetin e tij social se Shullazi ka marrë miratimin e kreut të bashkisë së Durrësit për ndërtimin e një fshati turistik në Lalëz. Berisha shton se milit të partisë i janë dhënë edhe një sërë tokash pranë vilës së mbretit Zog në Durrës. Ish kryeministri thekson gjithashtu se Shullazi së bashku me drejtorin e policisë së Durrësit, ruajnë plantacionet e kanabisit në qytetin bregdetar dhe se për më tepër, vetë Shullazi, është përgjegjësi për bllokimin e tenderit të landfillit të Maminasit.

“Mili i Partise Siçiliste, pronar i madh pronash!

Fotot bashkengjitur tregojne se Shullazi eshte bere edhe de facto bashkepronar i Vollges ne Durres.

Prona tek Vollga eshte bere molle sherri mes bandave te qeverise. Sic kam shkruar ne faqen time ne facebook, para 16 muajsh per kete prone pati nje afere te rende ku bandat e qeverise e kercenuan me jete kryerregjistruesin.

Ndersa per Vit te Ri 2016 u vra ne menyre te mistershme ne Durres nje i ri me mbiemrin Kodra por qe nuk dihet nese ka lidhje me pronen tek Vollga.

Por pervec ketyre, burime nga Durresi, qytet ne te cilin Mili i Partise kishte zhdepur Gjushin e Bashkise, informojne se dy muajt e fundit ka marre miratimin e ketij te fundit per ndertimin e nje fshati turistik ne Lalz.

Perveç ketyre, Milit te Edvin Shullazit i jane dhene ne Durres kodra mbreterore territori, rreth pallatit mbreteror. Ai me 5 kompani ka marre ne perdorim per sezonin truistik te gjithe bregdetin e Bashkise se Durres.

Ky kriminel se bashku me drejtorin e policise se Durresit, narkotrafikantin Plerurat Çullhaj (drejtori i vetem qe ne tre vjet nuk ka levizur nga detyra dhe qe vetem ne konto bankare ka 3 milion euro) kontrollojne kete vit te gjitha plantacionet e pafundme te Kanabisit ne territorin e qarkut te Durresit. Ai ka bllokuar tenderin e landfillit te Maminasit.

Duke shprehur mbeshtetjen time me te plote per goditjen e njerit prej eksponenteve me kryesore te krimit qeveritar, i bej thirrje prokurorise te qendroje me vendosmeri ndaj cdo presioni politik qe kerkon te bllokoje hetimet dhe te pengoje shembjen e perandorise se krimit te Shullazeve te pushtetit! I bej thirrje qytetareve te ndihmojne hetimin e kesaj organizate kriminale me çdo te dhene qe ata disponojne! Sb”- shkruan Berisha.13043636_586408001520111_3165615784815030911_n

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU