Aleatët shkojnë në zyrën e Bashës, para takimit me Metën

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha po zhvillon një takim në selinë blu me aleatët e vegjël opozitarë. Takimi me liderin e PD-së vjen pak orë para se aleatët e Bashës të takojnë Presidentin Meta pasditen e sotme.

Gjithashtu pjesë e diskutimit mes Metës dhe aleatëve është edhe aksioni opozitar. Pas anulimit të dekretit për zgjedhjet lokale të 30 qershorit, presidenti Ilir Meta pasdite nis konsultimet me partitë politike për caktimin e një date të re për zgjedhjet.

Takimet do të nisin sot pasdite në orën 19:00 me krerët e partive të Grupimit të Qendrës së Djathtë, aleatë të PD.

g.kosovari

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU