Aksident në autostradë, shqiptari humb jetën teksa shkonte në punë

Nje aksident i rende i merr jeten nje punetori shqiptar ne Itali. Mediat fqinje bejne me dije se dy punëtorë humbën jetën në nje aksident pergjate autostradës A4 në drejtim të Triestes, në shtrirje mes Villesse dhe Redipuglia.

Viktimat ishin duke shkuar per ne pune, pak pas ores 7 te ketij mëngjesi, kur jane aksidentuar.

Shqiptari Arjan Disha 28-vjeçar dhe 34-vjeçari maroken Jamal Amaadour, të dy banorë në provincën e Trevisos, ishin duke udhetuar me nje “Fiat Bravo” drejtuar nga Disha kur makina ka shkaqe ende te panjohura, eshte perplasur me nje automjet ne parking.

Nderkohe mediat e huaja shkruajne se nuk perjashtohjet mundesia qe shoferin ta kete zene gjumi, cka ka shkaktuar aksidentin e rende.

Perplasja ishte mjaft e forte dhe te rinjte kane humbur jeten ne vend.

g.kosovari

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU