Aksident i rëndë në Laç-Lezhë, humb jetën 63-vjeçarja

Një aksident i rëndë është regjistruar rreth orës 23:50 minuta në autostradën Laç-Lezhë.

Nga aksidenti ka humbur jetën një shtetas, që dyshohet se është 63-vjeçarja me inicialet P.P., nga Shkodra. Viktima dyshohet se i ka prerë rrugën një mjeti tip Benz, që po udhëtonte drejt Lezhës.

Policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes, si dhe zhbllokimin e qarkullimit.

Ndërkohë mësohet se drejtuesi i autoveturës, 54-vjeçari L.Gj. nga Puka, është shoqëruar në polici, për veprime të mëtejshme proceduriale./a.m.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU