A do të bjerë shi sot? Ja çfarë na ka rezervuar moti

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash.

Prej orëve të mesditës deri në ato të pasdites, parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar në formën e shtrëngatave.

Intensiteti më i lartë i reshjeve, do të jetë më tepër përgjatë relieveve kodrinore dhe malore ku shtrëngatat janë më tepër të vrullshme. Në formë të izoluar dhe lokale parashikohen reshjet e shiut edhe në formë rrebeshi.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje – Veriperëndim 1-8 m/sek e në bregdet deri 12 m/sek. Valëzimi i forcës 3-4.

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 10/18 Diell shi
Kukës 8/17 Diell shi
Lezhë 12/19 Diell shi
Dibër 6/15 Diell shi
Durrës 12/20 Diell shi
Tiranë 12/20 Diell shi
Elbasan 11/20 Diell shi
Berat 9/20 Diell shi
Vlorë 10/21 Diell shi
Korcë 6/16 Diell shi
Gjirokastër 8/19 Diell shi
Sarandë 13/20 Diell shi

/a.rada

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU